Selles artikklis palusin farmatseudil mulle vitamiinidest täpsemalt rääkida

Vitamini_B

Tere kallid ”Mammu Ja Ta Mamma” lugejad,

Selles artikklis kirjutan vitamiinidest, millest palusin lähemalt rääkida farmatseut Kalli Kasepõllul.

Milliseid vitamiine soovitaks tema anda alla aastastele lastele, milliseid vitamiine koos manustada, milliseid tooteid mis kujul täna apteekidest leida võib ning mis hinnaklassi nad jäävad. Veel küsisin kas, miks ja kuidas ta vitamiine manustada soovitab ning siin on siis tema vastused:

,,Mis puutub alla aastase väikse inimese vitamiinivalikusse, siis päris ausalt ei annaks ma neile midagi muud, kui D-vitamiini. Emme peab toituma korralikult ja sealt kaudu juba saab ka beebu kõik mis vaja. Kui laps juba kuskile kollektiivi saadetakse, siis ehk võiks manustada immuunsüsteemi tugevdamiseks punase päevakübara ekstrakti. Seda on apteekides saada nii siirupina, kummikommidena, kui ka närimistablettidena. On olemas ainult ühe koostisosaga tooteid, kui ka lisadega.

Palju kasutatakse taruvaiku ja ka leedripuu ekstrakti. Kui tahta võib juurde anda ka C-vitamiini immuunsuse parandamiseks. Selline soovitus siiski juba üle aastase lapse puhul. Üldiselt suurem osa lapsi armastab piimatooteid ja ka talub neid, siis on paraku väike grupp lapsi, kes ei tarbi neid( või ei saa tarbida ). Siin on lahenduseks tõesti kaltsiumi lisana manustada. Ka neid on eri vormis ja ka maitselisi, kõik ikka sellised meeldiva maitsega ja välimusega.

Vitamiine ei ole hea manustada haiguse ajal. Tihti leiab vitamiine just koos grupis, see ongi seotud sellega, et mõni vitamiin aitab imenduda teisel jne.(näiteks kaltsium ja D-vitamiin ). Multivitamiine võiks ikka võtta sellised lapsed kelle toidulaud on vilets( kes ei söö hästi kõiki toiduaneid ) või ka juba siis tõesti lapsed, kes(eel) koolis käivad.

Väga kasulik on kalaõli. Võib anda lastele ka väga varasest east( kuskil isegi juba 6-e kuusele beebule ), siis ainult jälgida, kas tootes on lisatud juba teisi vitamiine või ei. Osadele kalaõlidele on listud päevane vajadus D3,A ja ka E-vitamiini. Oomega rasvhapped aitavad pisikestel inimestel immuunsust tugevdada, toetab ajutegevust, mõjutab nägemist.Sobib ka suurepäraselt kuiva naha puhul. Sobib ka neile, kellel raskusi keskendumise ja tähelepanuga. Ka siin on väga lai valik tooteid. Küll õlina, närimiskapslina kui ka sellised tarretiselaadsed kommikesed. Kõik laste tooted jälle suupäraseks tehtud erinevate lisadega. On tuttifrutti maitselist õli, puuviljamitselist närimiskapslit, kui ka puuviljamaitselisi kalakesi.

Mis puudutab hinnaklassi, siis on valik tõesti lai. Tooteid on igale rahakotile, alates paarist eurost kuni paarikümne euroni. Ja see, et toode on soodsam, kui mõni teine ei tähenda, et ta on viletsam.

Mis puudutab seda, kas anda vitamiine või ei, siis selle otsuse peab küll tegema iga lapsevanem ise. Vitamiinid on mõeldud ikka neile kelle toidulaud pole piisavalt rikkalik, või ka haiguse järgselt taastumiseks. Alati on head need tooted, mis aitavad last ette valmistada kollektiivi minekuks( immuunsust tugevdavad, tähelepanu soodustavad ).

Seega lühidalt on olemas tooteid nii beebudele, koolieelikutele, kui ka koolis käivatele lastele ja milline toode just validaselgub siiski apteegis dialoogi käigus.

Kõike kaunist,

Minu küsimus sellega seoses oleks järgmine: ,,Kas teie andsite oma lapsele D-vitamiini korralikult ja kas annate tänaseni?”

Mamma

Advertisements

5 thoughts on “Selles artikklis palusin farmatseudil mulle vitamiinidest täpsemalt rääkida

 1. Piret

  Mina andsin Rompsule D-vitamiini sündimisest saadik. Suve perioodil olen vahele jätnud, sest siis ammutab seda päikesest. Nüüd septembrist alustasime uuesti kuuri, 5 tilka päevas 🙂

  Like

  Reply
   1. Piret

    Ei tekitanud midagi. Kõik on tip-top. Kasutasin ühte varianti, kõige lihtsamat – vist oli Apotheka või mingi A tähega hakkas. Nüüd on jänese pildiga pakk, et Rometi tähelepanu võita.

    Like

kommentaarid | comments

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s